?

سلام دوباره به همه دانشجویان عزیز. 
عصر همگی بخیر .
چند روزی بیشتر تا آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه دولتی جهرم نمونده ...
این مدت کم کم یه فکر بزرگ ( سخت اما شدنی ) تو ذهنم شکل می گرفت که بهتر دونستم با شما در میون بزارم .
همگی میدونیم که رشته کامپیوتر خصوصا شاخه نرم افزار و همچنین رشته هایی چون آی تی و کلا رشته های علوم کامپیوتر چیزی فراتر از دروسی است که در دانشگاه تدریس میشه و گستردگی فوق العاده و سرعت تولید علم و بروز بودن اون این رو میطلبه که دانشجویان به اطلاعات و فناوریها و تخصصهای بروزتر دسترسی داشته باشند .
 با توجه به کثرت مهندسین این رشته از یک سو و از سوی دیگر حرکت و نیاز زندگی امروز به علوم کامیپوتر و اینکه در هر جایی نیاز به یک متخصص رشته کامپیوتر حتما هست معمولا کسانی توی این رشته موفق هستند که چیزی فراتر از دروس دانشگاهی رو یاد گرفتند و تخصصهایی فراتر از یک فارغ التحصیل معمول رو دارند .
در این فکر بودم که در ترم جدید بکمک دانشجویان کارشناسی و کاردانی نرم افزار و همچنین دوستان رشته IT در دانشگاه انجمن علمی گروه کامپیوتر رو راه اندازی کنیم . 

میخوام با یک تشکل سازمان یافته و با برنامه , راهی رو برای خودمون و دیگران باز کنم برای اینکه دست همدیگر رو بگیریم و خودمون رو بالا بکشیم .
فعالیتی که بتونه فضای واقعی دانشگاهی و نقش واقعی دانشجو رو نشون بده .
مهمترین هدف این انجمن ارتقای سطح علمی دانشجویان این رشته ها و تبادل اطلاعات و تجارب اساتید و دانشجویان , گسترش فعالیتهای پزوهشی دانشجویی و حمایت از فعالیتهای دانشجویی و درواقع یک فعالیت کاربردی در این حوزه هست .
فعالیتی که اطلاعات کاربردی و مورد نیاز رو ارائه بده و دانشجویان در اون سهیم باشند .
فعالیتی که بتونه یک سهم واقعی از چیزی باشه که در دانشگاه باید یاد بگیریم .
این فعالیتها هم در قالبهای مختلفی مثل انتشار نشریه تخصصی , ایجاد وب سایت تخصصی برای دانشجویان این رشته که خود شامل بخشهای مختلف و بسیار مفیدی هست, حمایت از پروزه های دانشجویی و بررسی و اجرای اون , برگزاری کلاسها و کارگاههای آموزشی مختلف , برگزاری مسابقات و ... میتونه شکل بگیره
بزودی و با کامل شدن طرح و اساسنامه و سایر مراحل , جزئیات بیشتری در مورد اون خواهم نوشت و این طرح رو به دانشگاه ارائه خواهم داد. البته این مهم بدون یاری شما عزیزان هرگز به موفقیت نخواهد رسید .
برای تحقق این موضوع , بیش از هرچیز به همفکری شما عزیزان در این مورد نیازمندیم تا بتونیم با فراهم کردم مقدمات و مشخص کردن مسائل و موضوعات مختلف این موضوع رو به مسئولین محترم دانشگاه منتقل کنیم .
مسلما شما دوستان هم از مشکلات و موانع گاها غیرمعمولی که احتمالا سر راه خواهیم داشت آگاهید ...
امیدوارم با یاری دوستان رشته نرم افزار ( کاردانی و کارشناسی ) و IT مقدمات تحقق این مهم در ترم جدید فراهم بشه.
بیاید این حرکت علمی که میتونه کمک بزرگی به خودمون باشه از بچه های گروه کامپیوتر شروع بشه .
حتما در ترم جدید با همکاری دوستانی که علاقه مند به تشکیل این انجمن هستند پیگیر این مساله خواهیم بود .
امیدوارم شاهد شکل گیری این موضوع در سایر گروهها هم باشیم .
منتظر نظرات و همفکریهای باارزش شما عزیزان در این مورد هستم...

نوشته شده توسط رضا دارائی در پنج‌شنبه 4 مهر‌ماه سال 1387 در ساعت 04:37 ب.ظ | 4 نظر