حتما آمار و ارقام صعودی رو خوب بیاد دارید ؟
حتما قسمت نزولیش رو هم فراموش نکردید ؟
پیشنهاد میکنم ابتدا به اعداد و ارقام چند پست قبل مراجعه کنید و اونها رو خوب بخاطر بسپارید.
مجتمع آموزش عالی جهرم در مرحله تکمیل ظرفیت در 3 رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT (کارشناسی - 30 نفر) , فیزیک (کارشناسی - 10نفر) و کاردان فنی برق (کاردانی - 10نفر ) (جمعا و دقیقا و صریحا !!!) 50 دانشجو خواهد پذیرفت . در واقع امسال 3 رشته جدید به جمع 5 رشته قبلی اضافه خواهد شد و تازه در ترم جدید , به عدد 8 میرسیم نه در ترم قبل !!!
در ضمن بنا به اعلام سازمان سنجش این موضوع که در ترم اول یا ترم دوم این دانشجویان پذیرفته خواهند شد به امکانات مرکز آموزش عالی مربوطه بستگی دارد . با توجه به آمادگی پذیرش 2000 دانشجو در مجتمع !  فرض رو بر این می گذاریم که در این ترم به عدد 350 !!!! تا حدودی نزدیک بشیم .
و این بود راز شگفت انگیز 2000 !!!! 
و اما یکی از دوستان در قسمت نظرات خبر داد که سالن مطالعه جهت دانشجویان پسر بصورت جداگانه !!! در دانشگاه احداث شده !!! خبر جالبی است هم به لحاظ احداث که جای خوشحالی داره و هم ادامه اعتماد فراوان و قابل لمس مسئولین نسبت به دانشجویان !!!  

هنوز ردپای این اعتماد از ترم قبل برجاست ...
واقعا جا داره که مسئولین , دانشجویان مرکز رو از خیلی لحاظها با دانشجویان دیگر دانشگاهها خصوصا همین دانشگاه های بغل !!! مقایسه بفرمایند تا قدر این دانشجوها رو بدونند و بجای اینکه از گنجینه بی پایان اعتمادشون نسبت به دانشجویان بذل و بخشش بفرمایند کمی نسبت به حل مشکلات اصلی دانشگاه اینگونه جدی باشند .
ای کاش مسئولین هم بدونند شان دانشجو بیش از چیزی است که بخوان اینگونه با دیده بی اعتمادی به دانشجو نگاه کنند . 

فکر میکنم مسئولین محترم , در ترم جدید بهتره که دانشگاه رو با خاطرات دوران دبستان زنده کنند و اون رو بصورت شیفت صبح و عصر در بیارن , لااقل این وسط هویت و شان و ارزش و احترام دانشجو زیر سوال برده نمیشه .  
ای کاش اینقدر که عمل تقسیم ( تفکیک )مسئولین خوب بود !!! کمی روی جمع هم کار می کردند تا اشتباهی در محاسباتشون و جمع اعداد پیش نیاد و خودشون هم بتونن به عدد 2000 برسن !!!  

تو این فکرم که واقعا دانشجو کیه ؟! حق این دانشجو چیه ؟!گناه این دانشجو چیه ؟! 

چه رفتار زشت و ناپسندی مرتکب شدیم که هرکس بخودش اجازه میده اینگونه با ما برخورد کنه ؟! مگر جز این هست که باید احترام و ارزش انسانی هر دانشجو حفظ بشه اما چرا این احترام و حرمت از سوی بعضی حفظ نمیشه ؟!
وقتی در چنین محیطی که باید موجب رشد فکری و ذهنی و فرهنگی من بشه و انتظار دارم احترام من دانشجو حفظ بشه و به من , شخصیت و فکر من اعتماد بشه با من اینگونه رفتار میشه , دیگه چه انتظاری میشه داشت ؟ !
احترام و شان و ارزشی که خود دانشجویان باید در برخورد و رفتار با هم داشته باشند در نگاه بعضی مسئولین واقعا چی بنظر میرسه ؟!
باعث خجالت و تاسفه که از بدو ورودمون به مجتمع هرروز روی کوچکترین مسائل باید بحث کنیم و با دانشگاه مشکل داشته باشیم .
از مسئولینی که چندین سال در امر مدیریت در کنار هزاران دانشجو بودند انتظاری بیش از اینها میره .
 آرزو داشتم و دارم که بخاطر مسائل بزرگتری خصوصا در حوزه مسائل علمی و فرهنگی دانشگاه , نقد و تفسیرها و مطالب نوشته بشه اما افسوس که هنوز که هنوزه بحثمون روی بی فرهنگی هاست تا علم و فرهنگ ...
بخدا شان دانشگاه و دانشجو بیشتر از اونی هست که من دانشجو بخوام این حرفها رو بزنم اما  ... 

واقعا برای خودم بعنوان یک دانشجو متاسفم ... 

 

............................................................................................
پاورقی : 

یکی از دوستان خاطره ای رو بیادم آورد که خدا رو شکر میکنم که اونروز در مجتمع نبودم تا شاهد چنین رفتار  بشدت توهین آمیز باشم و تنها خبرهاش بدستم رسید . این رو میگم چون میدونم خیلیها همون موقع هم از اون خبردار نشدند ( البته خیلی از اتفاقات دیگر هم بود که عده محدودی از اون خبردار شدند ) . واقعا هرگاه که یادم به این موضوع میافته پیش خودم میگم اینها در مورد ما چی فکر میکنند ؟!  

واقعا حتی نوشتن اینها هم برام سخته ... 
بسیار حرکت زشتیه که یکی از همین مسئولین بیاد و دانشجویان رو  ۲ دسته کنه و از اونها بخواد که در کتابخونه پشت بهم بنشینن !!! واقعا نمیدونم در مورد این حرکت دیگه چی بگم ؟!آیا این توهین به شعور انسانی ما نیست ؟  

 

* در مقابل این رفتارها باید نشون بدیم که سطح فرهنگ دانشجوهای مجتمع بالاتر از ذهنیت مسئولین محترم هست و  ما دانشجوها فارغ از این رفتارها میتونیم با هم رفتار درست و انسانی و سالمی داشته باشیم و بر خلاف ذهنیت نادرست عده ای نسبت به هم احترام بگذاریم و میتونیم به فضایی مثبت و سالم دست پیدا کنیم *

نوشته شده توسط رضا دارائی در دوشنبه 8 مهر‌ماه سال 1387 در ساعت 09:20 ق.ظ | 11 نظر